Anál

0 Comments · 132 Views

škola

Je anální sex bezpečný?

Jelikož anální sex je přece jen trochu jiný, než ten „klasický“, je dobré znát několik spojitostí tohoto typu milování a zdraví. Pokud budeme dodržovat jednoduché zásady, ze zdravotního hlediska bude vše v pořádku.

Jemnost, lubrikant a kondomy při análním sexu

Při análním sexu je třeba být opatrný a jemný. Prostor v konečníku je přece jen jiný, jako ve vagíně. Konečník, na rozdíl od vagíny, nevylučuje žádný sekret. Proto je vždy třeba použít lubrikaci. Měli bychom se vyhnout chemickým příměsím nejlépší je přírodní lubrikant. Ideální jsou lubrikanty na bázi vody, které lze použít s kondomem.

Před milováním můžeme použít klystýr, ale není to nutné. Nejlepší je udržovat své střeva a konečník v dobrém stavu, například dostatečným přísunem vlákniny. Před análním sexem bychom neměli samozřejmě hodinu či více jíst a ideální je ho praktikovat po vyprázdnění střev.

Použití kondomu není nezbytné. Nicméně riziko přenosu nákazy nemocí jako HIV či Hepatitida typu C je mnohem vyšší, než při vaginálním sexu. Konečník je velmi citlivý a existuje riziko přenosu virů při nepatrném poškození střevních stěn či konečníku, které mohou začít velmi slabě krvácet.

Proto je třeba být velmi opatrný a při střídání partnerů určitě používat kondom.

Ejakulace při análním sexu a těhotenství

Možnost otěhotnění z análního sexu byla mnohokrát vyloučena. Není možné, aby spermie přešli z konečníku do vagíny. I z tohoto důvodu ve velmi tradičních společnostech v minulosti bylo ve zvyku před manželstvím praktikovat tento druh sexu.

Takže při análním sexu nemusíme nutně používat kondom jako antikoncepci. Nicméně je třeba být opatrný. Bakterie z konečníku se mohou přenést na penis a vniknout dovnitř, naopak bakterie z penisu mohou vniknout do střev. Proto je důležité svědomitě dodržovat hygienu na obou stranách, před i po milování.

Nejbezpečnější milování je se stálým partnerem nebo s kondomem

Pokud však anální sex praktikujeme často, případně častěji střídáme partnery, je dobré použít kondom. Nejbezpečnější anální sex, jako u jiných druhů sexu, je se stálým partnerem.

Jak se připravit na první anální sex

Na začátku je dobré, aby oba partneři souhlasili s tímto nápadem. Milování je vždy do značné míry o psychice. Navíc v konečníku máme dva silné svěrače, které musí být zrelaxované a „povolené“. Proto je dobré, aby byla každá ze stran připravena.

Nejlepší je začít s drážděním análního otvoru jinak, než penisem. Například prstem nebo erotickou pomůckou. Existují také speciální sady a hračky k tomu určené. Vždy je důležité, aby hračka obsahovala šňůrku, za kterou se bude dát vytáhnout. Díky hračkám si zvykneme na pocit mít něco v konečníku a snadněji se uvolníme před milováním.

Nakonec, jak při každém milování, je důležitá předehra. Nikdy bychom neměli hned na začátku očekávat strhující orgasmy, dokonce je nejlépe žádné neočekávat. Porozumění, harmonické vztahy a něžnost mezi partnery jsou nejdůležitější složkou každého sexu, vaginálního nebo análního.

Jak dosáhnout análního orgasmu

Análního orgasmu je možné dosáhnout samostatně, nebo v kombinaci s vaginálním nebo klitoriální orgasmem. Je jen na nás, zda si zvolíme kromě konečníku i stimulaci dalších bodů.

Konečník je ve skutečnosti velmi dráždivý. Můžeme experimentovat s různými technikami a způsoby pohybu. Existují i masážní vibrační pomůcky určené speciálně pro tento tělesný otvor. Samozřejmě dobrý a vnímavý milenec může nahradit různé pomůcky.

Pokud nás anální sex lákal, ale nikdy jsme se k němu neodhodlali, možná při něm zažijeme i jiné typy orgasmu. Může nás vzrušit už jen samotný fakt, že děláme něco tak trochu zakázáno. Objevovat „zakázané“ ovoce bývá často vzrušující, neboť konečně uskutečňujeme své fantazie.

Tip pro vás: Pokud se příliš soustředíme na dosažení orgasmu, někdy si sami sobě blokujeme cestu. Nejlepší je co nejvíce prociťovat milování, soustředit se na vnímání pocitů a na partnera. Tehdy si otevíráme cestu ke skvělému orgasmu.

Pár tipů na závěr

  • Mezi análním sexem a onemocněním zvaném hemeroidy se nepodařilo najít přímou souvislost. Pokud hemoroidy máte, určitě s análním sexem ale zatím počkejte.
  • Při análním sexu je důležitá jemnost. Upozorněte na to předem partnera.
  • Pokud jste žena, vždy říkejte, jak to cítíte. Pokud se vám vniknutí partnera nelíbí, určitě komunikujte a řekněte, co se vám nelíbí a co byste uvítali.
  • Zkuste různorodé pozice. Nejznámější pozice žena na čtyřech není zdaleka jedinou. Při této pozici je třeba, aby žena zvlášť jasně komunikovala o tom, co se jí nelíbí.
  • Pokud vás anální sex neláká, nic se neděje. Možná vám stačí jiné formy rozkoše, a to je naprosto v pořádku.
  • Abyste se lépe připravili, můžete svůj konečník prozkoumat i sama, místo klasické masturbace.
  • A nakonec, pokud si chcete anální sex užít, vypněte hlavu! Konečník já opravdu velmi citlivý. Můžete díky němu zažít množství zajímavých pocitů.
  • Pokud nemáte stálého partnera / partnerku, kterému / které zcela důvěřujete, určitě je vhodné používat zejména při análním sexu kondom.
0 Comments